Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

18.06.2026

Čtvrtek 18. června patřil prvňáčkům! 

V kině OKO jsme za přítomnosti pana starosty, papouška Žaka a krále z ptačí říše slavnostně pasovali téměř 50 žáků prvních tříd němčické základní školy na čtenáře. Děti tak byly odměněny za celoroční práci s knihovnou. Návštěva Markéty Pilátové, besedy v knihovně, program pro školní družinu, návštěva knihovny či návštěva kouzelné bytosti...tím vším jsme děti postupně připravovali na významný slavnostní akt, kdy se z nich oficiálně stanou čtenáři.   

Každé dítě kromě čtenářského glejdu obdrželo knížku Píp - papoušek to ví líp, kouzelné křídy, pár drobných sladkostí, záložku do knížky a poukázku do městské knihovny na rok ZDARMA. 

Věříme, že si děti společné dopoledne náležitě užily a že jim radost s knížek vydrží po zbytek nejen studijního života. 

Děkujeme panu statostovi Martinu Ernstovi, králi Jiřími Vrbovi a kulturní referentce Heleně Spisatrové za spolupráci.  

Share